Товстолобик, як один з видів найпоширеніших ареалів водойм Луганської області


16.12.2019

Товстолобик, як один з видів найпоширеніших ареалів водойм Луганської області

Товстолобик (Hypophthalmichthys) - це риба, яка мешкає в прісних водоймах, належить до сімейства коропових, і є одним з найпоширеніших видів риб у водоймах Луганської області.

Зовні товстолоб схожий на своїх родичів - Карпів. Тіло у нього подовжене, покрите дрібною лускою сріблястого кольору. Шкіра - щільна і дуже міцна. Плавці - темного кольору, мають загострені верхівки. Голова велика, широка з великим опуклим чолом, що навис над низько розміщеними очима (ця прикмета властива тільки товстолобам, саме від цього походить і їх назва). Рот великий, нижня щелепа трохи виступає вперед, а верхня навпаки - назад.

На відміну від інших представників сімейства коропових у товстолобика немає зубів. Виростає до 1 м в довжину і сягає 20-25 кг ваги.

Найпоширенішими є товстолобик білий та товстолобик строкатий. Нині ця риба мешкає практично у всіх водоймах України. Проте історичною батьківщиною цього виду вважається р. Амур. У ХХ столітті він був спеціально заселений в Аральське море і в р. Кубань. Останнім часом поширився по великих річках Європи та Малої Азії.

Товстолобики стають статевозрілими у віці 5-7 років, а нерестяться під час літнього паводку. Самка викидає 490-540 тисяч пелагічних ікринок. Нерест здійснює після досягнення температури води 18-20 ° C в травні-червні. Ікру викидає на протязі в місцях з вирами. Личинковий період настає у віці 7 діб

Товстолоб віддає перевагу водосховищам, місцевості з мулистим дном, де росте багато м'якої рослинності та місцям зі слабким, тихим плином. Мешкає на глибині 3-3,5 м.

Харчування товстолобика дуже специфічне. Воно включає різні групи компонентів, від зелених водоростей до веслоногих раків. Однак, домінують все-таки мікроскопічні водорості – вони складають 50-70%  від усього раціону. Саме тому товстолобика називають меліоратором водойм.

Втім, меню товстолобика залежить і від самого вигляду риби. За ствердженням вчених, білий товстолобик харчується фітопланктоном, а ось строкатий – полюбляє протеїн та білок. І тільки лише гібридний товстолобик може харчуватися як фіто-, так і зоопланктоном.

Досвід рибалок доводить, що товстолоба дуже важко (практично неможливо) впіймати на вудку. Головною особливістю товстолобика є те, що він не вміє клювати (він просто затягує гачок в пащу). Тому завжди вважалося, що його можна ловити тільки сітками. Проте рибалки навчилися ловити товстолоба і на поплавок. При цьому вони використовують технопланктон (пресований порошок), який, розчиняючись у воді, утворює хмару і нагадує природний корм.

Рано навесні, коли ще немає великої кількості рослинності, товстолобик харчується детритом, рідко виходить на поверхню і ловити його можна тільки біля дна, розміщуючи насадку, недалеко від нього.

З настанням холодів кількість рослинності зменшується і це приводить до того, що товстолобик припиняє харчуватися, опускається на дно і залягає в ями, в яких і зимує. Взимку він не «впадає в сплячку», а тільки завмирає на дні і годується в придонному шарі.

За своєю природою товстолобик дуже непередбачуваний. Він любить вискакувати з води, і в один момент може навіть застрибнути до човна рибалки. Особливості товстолобика підтверджують, що риболовля на нього захоплююча, цікава і гідна уваги. Потрібні тільки пильність, впевненість і терпіння.


Читайте також:

  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ДОЗВОЛЕНИХ МІСЦЬ ЗДІЙСНЕННЯ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО ЛОВУ РИБИ НА ЧАС ВЕСНЯНО-ЛІТНЬОЇ ЗАБОРОНИ НА 2020 РІК


  ЧЕРВОНОКНИЖНА ІХТІОФАУНА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ


  Протягом місяця зафіксовано 102 порушення, - рибоохоронний патруль Луганщини
Протягом місяця зафіксовано 102 порушення, - рибоохоронний патруль Луганщини У період з 1 по 30 червня 2020 року інспекторами Луганського рибоохоронного патруля було проведено 42 рибоохоронних рейдів. В результаті, викрито 102 порушення природоохоронного законодавства, з яких 21 грубі. Також складено 52 протокола за ... >>>

  Карась сріблястий
Карась сріблястий Більш відомої риби в нашій країні просто немає. Мало не кожен мешканець України хоч раз в житті ловив карасів. Існує думка, що це найпоширеніший вид риб в наших водоймах. Але він зовсім не місцевий абориген. В Україну карась потрапив з ... >>>

  Поплавкова вудка, вибір місця для риболовлі на вудку
Поплавкова вудка, вибір місця для риболовлі на вудку Поплавкові вудка — одна з найпростіших риболовних снастей, що зумовило її повсюдне поширення. Поплавкова вудка складається з вудлища, закріпленою на ньому ліски з поплавком, грузилом і гачком з наживкою. З допомогою вудилища приманка ... >>>

  Успішна ловля риби, фактори та впливи
Успішна ловля риби, фактори та впливи Виділяється кілька факторів, що впливають на результат риболовлі. Одним з вирішальних ознак успішної ловлі є стійкий атмосферний тиск. Як показали спеціальні дослідження, найвищі улови бувають, коли тиск зберігається незмінним протягом 2-3 ... >>>

  Сом звичайний
Сом звичайний Сом звичайний, або європейський (Silurus glanis) - риба з роду сом ряду сомоподібних. Прісноводна донна річкова риба, що живе на глибоких ділянках річок, глибоких протоках і старицях, в озерах і водосховищах, також у солонуватих водах ... >>>

  На водоймах Луганщини закінчилась весняно – літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів
На водоймах Луганщини закінчилась весняно – літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 30 червня 2020 року на водоймах, що знаходяться на підконтрольній українській владі території Луганської області, закінчилась весняно – літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Луганський рибоохоронний патруль нагадує, що згідно ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160, 161-168, 169-176, 177-184, 185-192, 193-200.

Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області

Адреса: 92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Гаршина, 27

тел.:+38 (06461) 2-27-48 , тел/факс:+38 (06461) 2-27-48

E-mail: lg.rp@darg.gov.ua , lugribpatrul@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t