Що потрібно знати про нерест щуки?


17.03.2020

Що потрібно знати про нерест щуки?

Нерест кожної риби розглядається рибалками як відправна точка початку сезону її лову. Не є винятком, що найзнаменитіша і популярна з риб наших водойм - щука. Її нерестовий період, як і у інших видів, умовно можна розділити на чотири фази.

1. Підготовка до ікромету. Поступове наростання активності харчування хижачки.

2. Ікромет. Відсутність клювання в зв'язку з припиненням харчування.

3. Відпочинок після нересту. Поступове наростання апетиту.

4. Жор після нересту.

Щука починає нереститися раніше всіх риб в умовах, коли вода прогрівається до + 6 - 7ºС. Коли починає нереститися інша риба, то маленькі щучки вже є справжніми хижаками. Незважаючи на цю особливість, виживає лише 10% від усього щучого потомства. Це пов'язано з природними явищами, і в першу чергу, з коливаннями рівня води. Різкий спад води, здатний погубити не тільки ікринки, а й дорослих особин, які можуть виявитися в ямах-пастках.

Процес нересту починається в кінці березня або на початку квітня, в залежності від погодних умов. Першими нерестяться особини, які досягли періоду статевої зрілості, після цього починають метати ікру більші особини і на закінчення приходять на нерест найкрупніші екземпляри.

Самки щуки починають метати ікру на четвертому році життя, а в водоймах з гарною кормовою базою, де вони швидко набирають вагу - вже на третьому. Самці беруть участь у нересті з віку п'яти років. Одна самка в залежності від розміру і віку може вимітати від 17 000 до 220 000 ікринок. Ікра у щуки досить велика, діаметром близько 3 мм. Вона може приклеюватися до водоростей і затопленим кущах, але тримається на них погано і легко спадає з них при струшуванні.

Для нересту самці і самки щуки виходять на прибережні мілководдя. Ця риба метає ікру на глибинах до 1 м. Щука збирається невеликими групами, одну самку супроводжують близько трьох самців, які постійно тримаються біля неї. На велику самку може доводиться 7-8 самців.

Після завершення відкладання щуки різко кидаються в різні боки, це супроводжується гучним сплеском. Відразу після закінчення ікромета дрібніший самець може стати жертвою самки, якщо не встигне віддалитися від неї на безпечну відстань.

Після закінчення нересту через 1,5-2 тижні у щуки починається жор. Жор щуки завжди починається у верхів'ях річок - саме там вода раніше всього стає прозорою та у міру нагрівання до температури +10°С. Щука залишається в близьких від нересту місцях на прогрітих мілинах зі слабким перебігом. У таких місцях і починається весняний жор, який триватиме аж до зміщення риби до місць постійного проживання.

Вибираючи час для весняної ловлі, потрібно враховувати, що щука йде на нерест нерівномірно. Так само нерівномірно вона відновлює свою активність по його завершенні. Невеликі особини починають жирувати в той час, коли великі щуки ще тільки починають метати ікру. Тому визначити кращі терміни для риболовлі досить складно.

З початком весняного жору щук ловлять на ті приманки, які, переміщаючись з мінімально можливою швидкістю проводки, зберігають поставлений їм ритм і амплітуду коливальних або обертальних рухів. У цей час важлива не сама блешня, а те, як спінінгіст зуміє доставити і провести її в полі зору хижака. Триває період активного лову щуки не більше 1,5-2 тижня і з розвитком водної рослинності поступово сходить нанівець.


Читайте також:

  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ДОЗВОЛЕНИХ МІСЦЬ ЗДІЙСНЕННЯ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО ЛОВУ РИБИ НА ЧАС ВЕСНЯНО-ЛІТНЬОЇ ЗАБОРОНИ НА 2020 РІК


  ЧЕРВОНОКНИЖНА ІХТІОФАУНА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ


  Штучні нерестові гнізда. Що це таке і для чого вони потрібні?
Штучні нерестові гнізда. Що це таке і для чого вони потрібні? Штучні нерестові гнізда – це спеціальні конструкції у вигляді вінків (снопів), зв’язаних із гілок кущів або хвойних дерев, які занурюються у воду. Для стійкого положення до конструкції прив’язується каміння, а для утримання на плаву – ... >>>

  Що таке нерест риби
Що таке нерест риби Нерест риби - це особливий період в житті водних мешканців. Нерест обумовлений наявністю у водоймі тих сприятливих умовах, до яких пристосований даний вид риби. Найбільше нерест риби залежить від температури води. У кожного виду риби ... >>>

  Увага!
Увага! З метою запобігання поширенню захворюваності на короновірусну хворобу (COVID-19) Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області припиняє особистий прийом громадян  до 03 квітня 2020 року ... >>>

  Луганський рибоохоронний патруль утилізував 421 заборонених знарядь лову
Луганський рибоохоронний патруль утилізував 421 заборонених знарядь лову17 березня 2020 року Управлінням Держрибагентства у Луганській області проведено знищення конфіскованого у порушників майна, а також безгосподарських заборонених знарядь лову. Ці незаконні знаряддя були вилучені протягом 2018 та 2019 ... >>>

  Увага! З першого квітня нерест
Увага! З першого квітня нерест	Наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області «Про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Луганської області у 2020 році» від 17.03.2020 ... >>>

  Річка Деркул – притока Сіверського Дінця
Річка Деркул – притока Сіверського ДінцяДерку́л — річка в Україні (в межах Марківського, Біловодського і Станично-Луганського районів Луганської області) та Росії (в межах Ростовської області). Ліва притока Сіверського Дінця (басейн Дону). Довжина 165 км, площа водозбірного ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160, 161-168.

Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області

Адреса: 92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Гаршина, 27

тел.:+38 (06461) 2-27-48 , тел/факс:+38 (06461) 2-27-48

E-mail: lg.rp@darg.gov.ua , lugribpatrul@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t